AVIZO ekologiškas avižų raugas

Avižos - "visų grūdų motina". Raugintos arba fermentuotos avižos labai naudingos mūsų organizmui, taip pat tai yra puiki terpė naudingiems mikroorganizmams daugintis. Rūgšti aplinka labai nepalanki patogeninėms bakterijoms, todėl avižų raugas pirmiausia yra rūgštus. AVIZO raugai išsiskiria tuo, kad jie yra ganėtinai tiršti, suplakus butelį ant sienelių lieka raugo likučiai. Tirštumas užtikrina, kad vartojant raugą, gerosios bakterijos bus paskleistos ne tik skrandyje, bet ir po visą žarnyną (iki pat storosios žarnos). Tokiu būdu vartojant šį raugą, nauda organizmui ženkliai didesnė. Dėl šios savybės, vartojant skiesti su vandeniu nerekomenduojama!

Vartodami AVIZO, galite subalansuoti žarnyno veiklą, atstatyti mikrobiotos gerųjų bakterijų pusiausvyrą, bei sumažinti skrandžio rūgštingumą. Mūsų vartotojai jau ne kartą patyrė šio tradicinio avižų raugo naudą. 

Raugintos avižos turi savotišką aromatą, kuris nėra labai malonus. Tiems, kas vengia šios ypatybės, mielai pasiūlysime AVIZO probiotinius gėrimus, kuriuose gerųjų bakterijų koncentracija taip pat yra didelė, o raugui būdingo kvapo gėrimai neturi. 

Kaip vartoti raugą? Patarimai:

Naudokite kasdien! AVIZO probiotinis raugas nėra vaistas, ar maisto papildas, todėl vartojimo gairės pateikiamos tik rekomendacinio pobūdžio. Gerkite vieną, dažnai ir po nedaug, jokiu būdu neskieskite su vandeniu! Jei norite,  maišykite su sultimis, tačiau svarbu, kad turinys būtų tirštas, kitaip gerosios bakterijos nepasieks žarnyno storosios žarnos. Vartojant probiotikus svarbu, kad naudingi mikroorganizmai pasiskirstytu po visą žarnyną, nes patekusios į skrandį dalis gerųjų bakterijų žūva, dėka skrandžio rūgšties. Jei jaučiate padidėjusį rūgštingumą, turinį paskalaukite burnoje, prakoškite pro dantų tarpus ir tik tuomet nurykite. Taip išvalysite burnos ertmę nuo nepageidaujamų mikrobų. Patekę į tokio rūgštumo terpę, koks yra raugas, patogenams mažai šansų išgyventi, ar bent jau daugintis. Tik teisingai vartodami probiotinius gėrimus pajusite teigiamą poveikį.

Praturtinkite savo kasdienį maistą, įpildami AVIZO raugo į maistą. Taip, su maistu maišyti galima, nes maistas, bet kokiu atveju tirštesnis už vandenį, o ir gavusios maistinių skaidulų, gerosios bakterijos ims sparčiai daugintis, Jūsų maisto porciją paversdamos gerųjų bakterijų prisotintu maistu. Jei nepageidaujate maišyti, išgerkite šiek tiek AVIZO prieš maistą, o likutį - baigus valgyti. Raugas padės skrandyje esantį turinį sufermentuoti ir susikystinti, taip nejausite sunkumo po valgio.

Kuo skiriasi koncentruotas raugas nuo probiotinių gėrimų?

Tai dažnai užduodamas klausimas ir atsakymas yra paprastas: AVIZO probiotiniai gėrimai skirti vartoti čia ir dabar. Dėka malonaus skonio, jų nereikia skiesti, maišyti ar pan. Suplakus galima vartoti iš karto.  Ypač tinka vaikams, nes neturi raugui būdingo kvapo. Tėveliai, pasiūlę bent vieną buteliuką per savaitę, savo vaikui užtikrinsite reikiamą gerųjų bakterijų kiekį jo žarnyne. Šio gėrimo neperdozuosite, nes jame nėra jokių sintetinių priedų, galinčių pakenkti sveikatai. Bakterijos iš organizmo niekur nedings (na bent jau kurį laiką), todėl vaikams šis produktas ypač aktualus. Drąsiai gerkite nors ir visą iš karto, po savaitės pakartokite. Jei vaikui norisi dažniau - jokių problemų, kiekvienas organizmas yra individualus ir kiekiai, pasiekti efektyviausią normą yra skirtingi.

Jei nusprendėte, kad gyvas bakterijas norite vartoti dažnai ir po nedaug - rinkitės koncentruotus AVIZO raugus. Tai produktas tiems, kurių negąsdina natūralus raugintos avižos skonis. AVIZO raugai nepasižymi labai stipriu raugo kvapu, tačiau lyginant su gėrimais, tai stiprus ir rūgštus skonis. Raugai skirti ilgalaikiam vartojimui, atsidarytą butelį galite skanauti nors ir visą mėnesį.

Taigi šių produktų pagrindinis skirtumas yra fermentacijos būdas, o ne bakterijų kiekis. Gėrimai, fermentuoti kartu su ekologiškomis sultimis neturi ilgo galiojimo, tačiau yra malonaus skonio, tuo tarpu raugai primena senolių gamintą avižų kisielių ar airaną, bet nebijo temperatūros skirtumų ir jų galiojimo laikas kelis kartus ilgesnis.